کسب و کار نوین اینترنتی

آموزش کامل کار با اینستاگرام (مرجع خودآموز)

سپس باید اینستاگرام را نصب کرده و در این اپلیکیشن ثبت نام کنید. نرم افزار اینستاگرام، در محیط های مختلف مانند اندروید، ویندوز و ios قابل نصب است و شما با تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر شخصی خود میتوانید وارد اینستاگرام شوید. 

 

با اصطلاحات رایج اینستاگرام آشنا شوید:

 

 

پست ( Post ) چیست؟

هر عکس یا ویدیوی جدیدی که شما در اینستاگرام آپلود کنید، یک پست اینستاگرام محسوب میشود. تمام پستهای شما در صفحۀ پروفایل اینستاگرامتان نمایش داده میشود و تمام پستهای جدیدی که فالوورهایتان به نمایش میگذارند، در فید شما قابل مشاهده است.

 

 

 

فالو (follow) چیست؟

فالو در لغت به معنای “ دنبال کردن ” است. اصطلاح فالو به این معنی است که شما علاقه مندید پستها و فعالیتهای شخص خاصی را دنبال کنید. بنابرین میتوانید به پیج او بروید و او را فالو (follow) کنید. اگر فالو کنید و او شما را اکسپت کند، شما میتوانید تمام پستهای او را ببینید و هر پست جدیدی که میگذارد، در صفحۀ home شما نشان داده میشود. همچنین شما با فالو کردن اشخاص مختلف میتوانید ببینید که آنها چه پستهایی را لایک کرده اند و یا کامنت گذاشته اند.

 

 

فالوور (follower) چیست؟

دنبال کننده یا follower در لغت به معنای دنبال کننده یا تعقیب کننده است. هنگامی که شما پیج کسی را دنبال یا فالو میکنید، شما به فالوورهای آن پیج اضافه میشوید. در مقابل تمام کسانی که پیج شما را فالو (دنبال) میکنند نیز به فالوورهای پیج شما میپیوندد.

 

 

کا (k) به چه معناست؟

هر K 1، معادل عدد هزار است. اینستاگرام در بسیاری مواقع برای ساده کردن اعداد بزرگ از k (به معنی کیلو) استفاده میکند. با این اوصاف اگر میبینید که پیجی ۵۲ k فالوور دارد، به این معناست که ۵۲ هزار نفر او را فالو کرده اند.

 

 

 

فالویینگ (Following) چیست؟

following در لغت به معنای پیروی یا تقلید است. وقتی شما دیگران را فالو میکنید، در قسمت فالویینگ (following) میتوانید آنها را مشاهده کنید. در مورد بقیه پیج ها نیز به همین صورت است. فالویینگ هر پیج تعداد کسانی است که توسط آن پیج فالو شده اند.

 

 

 

 فید (Feed) چیست؟

فید در اینستاگرام، اولین صفحه ای است که هنگام وارد شدن به اینستاگرام با آن روبرو میشوید. در این صفحه میتوانید جدیدترین استوری و پستهای فالوورهایتان را مشاهده کنید. در حقیقت این فید در صفحۀ home شما نشان داده میشود.

 

 

استوری (story) چیست؟

story در لغت به معنای “داستان گفتن و روایت کردن” است. استوری از قابلیت های پرطرفداری است که در سال ۲۰۱۵ به اینستاگرام اضافه شد. این قابلیت به این صورت است که شما میتوانید برای مدت ۵۲ ساعت عکس یا ویدویی را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. این عکس یا ویدیو بعد از ۵۲ ساعت خود به خود حذف میشود. اگر میخواهید استوریتان را نگه دارید میتوانید آنرا به بخش highlight اضافه کنید. در استوری اینستاگرام امکان لایک وجود ندارد و کامنت های فالوورهای شما تنها توسط خود شما قابل دیدن است. در حقیقت شما میتوانید ببینید که چه کسانی استوری شما را دیدهاند و کامنت هایتان را بخوانید.

 

استوری دارای قابلیت های گوناگونی برای ادیت تصاویر و ویدیو است که باعث محبوبیت بیشتر آن شده است. همچنین در آپدیتهای جدید اینستاگرام قابلیت نظرسنجی نیز به استوری اینستاگرام اضافه شده است.

 

 

لایو (live) چیست؟

live به معنای پخش زنده است. در اینستاگرام نیز لایو (live) در همین معنی بکار میرود. شما بصورت زنده و بدون محدودیت زمانی میتوانید فیلم بگیرید و با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. تمام کسانی که در حال دیدن لایو شما در اینستاگرام هستند میتوانند لایک کنند و بصورت آنلاین کامنت بگذارند. این کامنت ها توسط تمام فالوورهای شما قابل دیدن است. درست مانند استوری لایو شما نیز بعد از ۵۲ ساعت خودبخود حذف میشود، مگر اینکه آن را به هایلایت (highlight) اضافه کنید.

 

 نوتیفیکیشن (Notification) چیست؟

Notification در لغت به معنی “اطلاعات رسمی دربارۀ موضوعی” است. در اینستاگرام این اصطلاح به تمام فعالیت هایی مربوط میشود که دیگران در مورد پیج و پستهای شما انجام میدهند. مثلا هنگامی که پستی از شما را لایک میکنند، کامنت میگذارند یا قصد دارند شما را فالو کنند. تک تک این موارد بصورت نوتیفیکیشنهای مجزا به شما گزارش میشود.

 

 

هشتگ (Hashtags) چیست؟

به زبان ساده هشتگ، برچسبی است که برای دسته بندی و به اشتراک گذاری پستها بکار میرود. استفاده از هشتگ باعث میشود که براحتی بتوانید تمام محتواهای متفاوت (فیلم، عکس، ویدیو و…) که در مورد یک موضوع خاص وجود دارد را پیدا کنید. هشتگ صرفا مخصوص به اینستاگرام نیست، بلکه در توئیتر، پینترست و فیسبوک نیز وجود دارد. مثلا اگر شما میخواهید عکسهای طبیعت را ببینید میتوانید با سرچ کردن #طبیعت عکسهای زیادی با این عنوان پیدا کنید.

 

استفاده از هشتگ فوق العاده راحت است. کافیست پیش از هر چیزی که میخواهید بنویسید از یک علامت “#” استفاده کنید. همچنین این هشتگها را در موارد مختلفی میتوانید استفاده کنید. مثلا در کامنت ها و زیر پستهایتان.

 

 

اکسپلور (Explore) چیست؟

اکسپلور اینستاگرام (یا همان Explore اینستاگرام) صفحه ای است که پستهایی از صفحات سراسر دنیای اینستاگرام (چه آنها را فالو کرده باشید و چه نکرده باشید) را برایتان نمایش خواهد داد. این پستها طبق فعالیتهای قبلی شما انتخاب میشوند و از الگوریتمهایی که برای دنبال کردن فعالیت شما در اینستاگرام تعبیه شده است، پیروی میکنند. البته این الگوریتم تنها به عملکرد شما وابسته نیست، بلکه فعالیت دوستانتان را نیز زیر نظر میگیرد.

 

 

منشن (Mention) چیست؟

 

منشن (mention) در لغت به معنای “اشاره کردن، ذکر کردن و نام بردن” است. دقیقا به همین معنا اگر بخواهید در اینستاگرام به نام کسی اشاره کنید، از این قابلیت استفاده میکنید. مثلا تصور کنید که یک عکس مشترک با دوستتان گرفته اید و میخواهید به حضور او در عکس اشاره کنید یا میخواهید یک نفر را از چیزی آگاه کنید، در این حالت میتوانید او را منشن کنید.

 

برای mention کردن کافی است از یک علامت “@” پیش از آیدی اینستاگرام شخص موردنظر استفاده کنید. از این قابلیت هم در کپشنها و هم در کامنت ها میتوانید استفاده کنید.

 

 

 

تگ (Tag) چیست؟

تگ (tag) در لغت به معنای “برچسب زدن و علامت زدن” است. تگ دقیقا معادل آنلاین برچسب است. گاهی شما در عکسهای اینستاگرام قصد دارید افراد عکس را معرفی کنید و به نام آنها اشاره کنید، در این حالت از قابلیت تگ کردن میتوانید استفاده کنید. برای تگ کردن کافی است از @ قبل از آیدی ایسنتاگرام افراد استفاده کنید.

 

 

 

دایرکت (Direct) چیست؟

Direct به معنای “مستقیم و بیواسطه” است. دایرکت در اینستاگرام شبیه ارسال مسیج خصوصی است. در حقیقت هنگامی که شما میخواهید صرفا شما و شخص موردنظر شما متن پیام شما را ببیند، میتوانید از دایرکت (Direct) استفاده کنید. البته در این قسمت قابلیت گروه ساختن نیز وجود دارد. دایرکت به نوعی همان قسمت پیام رسان اینستاگرام میباشد.

 

 

لایک (Like) چیست؟

همانطوری که شما میدانید like (لایک) به معنای “علاقه داشتن” است. لایک کردن در اینستاگرام به این معناست که شما از چیزی خوشتان آمده است و میخواهید این توجه و علاقه تان را نشان دهید. در این حالت از لایک استفاده میکنیم. چنانچه بخواهید ببینید چه کسانی پست های شما را لایک کردهاند، میتوانید به نوتیفیکیشن های خود مراجعه کنید. شما میتوانید تمام پستهای اینستاگرام و حتی کامنت ها را لایک کنید.

 

اگر پست یا کامنتی را لایک کردید و به هر دلیلی پشیمان شدید، پشیمانی کاملا سود دارد؛ زیرا میتوانید آنرا آنلایک کنید.

 

 

 

آرشیو (Archive) چیست؟

آرشیو در اینستاگرام معادل همان آرشیو کردن است. شما میتوانید پستهای خود را آرشیو کنید تا هر زمان که بخواهید به آنها دسترسی داشته باشید.

 

 

 

سرچ (Search) چیست؟

سرچ به معنای جستوجو کردن است. این یکی از قابلیتهای قدرتمند اینستاگرام است که مخصوص جستجو کردن است. این قسمت شامل چهار بخش است:

 

۱- Search top : این قسمت به شما صفحاتی را نشان میدهد که بیشترین سرچهای خود شما بوده است.

 

۲- Search people : از این قسمت میتوانید با جستجوی نام افراد یا کسب وکارها پیج اینستاگرام آنها را پیدا کنید. در همین بخش هنگامی که شما نام کسی را سرچ میکنید، قسمتی به نام Suggested به شما افراد یا پیج های مشابه با سرچ شما را نشان خواهد داد.

 

۳- Search tags : از این قسمت شما میتوانید هشتگهای موردنظر خود را جستجو کنید تا پستهایی که دارای هشتگ موردنظر هستند، به شما نمایش داده شود.

 

۴- Search places : زمانی که شما GPS دستگاه خودرا روشن کرده باشید میتوانید در میان مکان ها، شهرها و کشورهای مختلف جستجو کرده و تمام عکس هایی که در آن لوکیشن (location) گرفته شده اند را خواهید دید.

 

 

Saves چیست؟

در اینستاگرام تنها امکان سیوی که وجود دارد، سیو کردن در خود برنامه اینستاگرام است. شما هر پستی را که بخواهید میتوانید سیو کنید و از طریق صفحۀ خودتان به آنها دسترسی داشته باشید.

 

 

Collections چیست؟

از این قسمت میتوانید تمام پستهایی که سیو کرده اید را دسته بندی کنید. با اینکار شما کلکسیون خود را ایجاد کرده اید.

 

 

 

Turn on/off notifications چیست و به چه کار می آید؟

با روشن و خاموش کردن نوتیفیکیشن های اینستاگرام شما میتوانید انتخاب کنید به دلخواه خود از فعالیتهای فالوورهای اینستاگرام خود بطور آنلاین با خبر بشوید.

 

 

 

کامنت (Comment) چیست؟

کامنت (Comment) به معنای “اظهارنظرکردن” است. در اینستاگرام نیز هنگامی که بخواهید نظر خودرا درمورد یک پست بیان کنید، میتوانید زیر همان پست کامنت بگذارید. دقت کنید که این کامنت ها توسط همه قابل دیدن است و امکان پاسخ (reply) به کامنت شما وجود دارد.

 

 

 

Turn off commenting چیست؟

اگر پستی را در اینستاگرام منتشر کنید و نخواهید کسی راجع به آن نظری بدهد، میتوانید بخش کامنت آنرا غیرفعال کنید. با این گزینه کامنت های شما به اصطلاح بسته شده و کسی نمیتواند برای شما کامنت بگذارد.

 

 

کپشن (caption) چیست؟

کپشن بصورت کلی به نوشتهای میگویند که زیر یک عکس در کتاب، روزنامه یا برنامۀ تلویزیونی آورده میشود. در اینستاگرام نیز به نوشته ای که در توضیح عکس می آورید کپشن (caption) میگویند.

 

 

 

ربات اینستاگرام چیست؟

ربات اینستاگرام یک برنامه یا نرم افزار است که در نقش پیج شما، به سراغ آدم هایی میرود که احتمالا به پیج شما علاقه مند هستند برای آنها کامنت میگذارد، لایک و فالو میکند تا در مقابل آنها نیز شما را لایک و فالو کنند. به این ترتیب شما میتوانید تعداد زیادی فالوورهای واقعی داشته باشید.

 

 

 

بیزینس پروفایل (Business Profile) چیست؟

صفحه تجاری (یا همان Business Profile) اینستاگرام مخصوص کسانی است که قصد استفاده تجاری از اینستاگرام را دارند. یعنی تمام کسانی که به دنبال کسب درآمد از اینستاگرام هستند. با ایجاد یک بیزینس پروفایل، شما به امکانات ویژهای در بخش مدیریت صفحه خود دسترسی خواهید داشت. امکاناتی که میتوانند به فروش بیشتر شما کمک کنند و کاربران عادی اینستاگرام، به آنها دسترسی ندارند.

 

 

Follow Back چیست؟

اگر کسی شما را فالو کند و شما نیز در پاسخ او را فالو کنید، به اینکار فالوبک میگویند.

 

 

 

 Block چیست؟

درصورتیکه نخواهید شخصی هیچ نشانهای از پیج شما ببیند (از قبیل خود پیج، فعالیتهای شما و…) و در اصطلاح بخواهید او را از صفحۀ مجازی خود حذف کنید، به راحتی میتوانید او را بلاک کنید.

 

 

Report چیست و چه کاربردی دارد؟

با ریپورت کردن کسی به اینستاگرام اخطاری دادید که این شخص فعالیت غیرمجازی دارد. زمانی که تعداد ریپورتهای کسی ۲٫۰ برابر فالورهای پیجش شود، آن پیج توسط اینستاگرام بسته میشود. البته با گذاشتن کامنت انگلیسی میتوان از بسته شدن جلوگیری کرد. هر کامنت انگلیسی سه ریپورت را از بین می برد.

 

حالا باید در اینستاگرام ثبت نام کنید تا وارد محیط اصلی آن شوید و فعالیت خودتان را آغاز کنید.

 

 

 

نحوه ثبت نام در اینستاگرام

بعد از اینکه اپلیکیشن اینستاگرام را از کافه بازار یا گوگل اپ استور دانلود کردید، باید آنرا نصب کنید. بعد از نصب، با ورود به برنامه، برای ثبت نام در اینستاگرام می توانید از شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود استفاده کنید.

 

ابتدا گزینه Sign Up را بزنید و سپس با زدن Signup with email or phone number وارد صفحه ساخت account (اکانت) شوید. اکانت شما، همان صفحه ای است که در اینستاگرام به شما تعلق می گیرد. حالا باید ایمیل یا شماره تلفن خود را وارد کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود. اگر شماره تلفن خودرا وارد میکنید، باید منتظر باشید تا کد تایید از طرف سامانه اینستاگرام برای شما ارسال شود و با وارد کردن آن کد تایید، به مراحل بعدی بروید. اگر برای ثبت نام از آدرس ایمیل خود استفاده کنید، نیازی به تایید لینک فعالسازی نخواهید داشت.

 

بعد از ثبت نام اولیه، شما باید برای خود نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید. انتخاب نام و رمز عبور، کاملا دلخواه است. نام کاربری شما، همان آیدی شماست. اگر آیدی شما آزاد باشد، به مرحله بعدی می روید.

 

وقتی گزینه Next را می زنید، به صفحه ای میروید که از شما می پرسد که آیا تمایلی دارید که دوستان احتمالی خود را پیدا کنید؟ اینستاگرام برای اینکار، اکانت شما را به اکانت فیس بوک شما متصل میکند. در صورت عدم تمایل به این کار، گزینه Skip را فشاردهید تا به مرحله آخر ثبت نام بروید.

 

بعد از این قسمت، اپلیکیشن اینستاگرام، مخاطبان شما را اسکن میکند و با توجه به شماره تماس های ثبت شده در تلفن همراهتان، دوستان شما را به شما معرفی می کند. تا در صورت تمایل، آنها را Follow (دنبال) کنید.

 

آفرین، حالا شما موفق شدید که وارد محیط اینستاگرام شوید. در بالای صفحه سمت چپ، دایره ای را مشاهده میکنید که محل قرارگیری تصویر پروفایل شما است. اگر دوست دارید برای صفحه خود، عکس قراردهید، به قسمت پروفایل خود مراجعه کنید و پس از انتخاب قسمت Edit Your Profile عکس موردنظر خودرا انتخاب و آنرا آپلود کنید.

 

  

 

پنج قسمت مهم برنامه اینستاگرام را بشناسید!

حالا که وارد اینستاگرام شده اید و در محیط آن قرار گرفته اید، به نوار ابزار پایین صفحه نگاهی بیندازید. در این نوار ابزار، شما ۵ گزینه را مشاهده خواهید کرد.

 

۱- گزینه اول از سمت چپ، آیکون خانه را مشاهده می کنید که بخش اصلی برنامه یا Feed ها است. این قسمت مانند Home Page فیسبوک عمل می کند و پستهای ارسال شده توسط افرادی که شما آنها را فالو کرده اید، به صورت یکجا در آن بخش نمایش داده می شود. در گذشته، این پستها از نظر ترتیب زمان ارسال نشان داده میشدند؛ اما هم اکنون الگوریتم اینستاگرام تغییر کرده است و پستها را به صورت شانسی و بدون نظم نمایش میدهد.

 

وقتی روی آیکون خانه بزنید، به بخش فید اینستاگرام خواهید رفت و می توانید پست ها و استوری های کاربران دیگر را به سادگی مشاهده کنید. وقتی در قسمت فید یا Home Page اینستاگرام هستید، در بالای صفحه، آیکونی را به شکل دوربین عکاسی، در بالا و سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد. با ضربه زدن روی این آیکون، وارد این بخش میشوید.

 

این بخش بشما این امکان را میدهد که Stories (استوری) بگذارید. استوری، داستان و شرح حال شما است که به شکل عکس یا ویدئو به دیگران نمایش داده میشود. هر استوری یا داستان، به مدت ۲۴ ساعت ماندگار است و بعد از گذشت این مدت، پاک میشود. در زیر آیکون دوربین عکاسی، استوری افرادی که دنبال میکنید قراردارد و با کلیک روی هر کدام از آنها، استوری آن فرد برای شما نشان داده خواهد شد.

 

بعضی از افراد، از چندین عکس و ویدئو در قسمت استوری خود استفاده میکنند که با ضربه زدن روی گوشه چپ و راست صفحه نمایش، استوری های قبلی و بعدی افراد را مشاهده میکنید.

 

 

 

۲- گزینه ی دوم از چپ، آیکون ذره بین است. این آیکون متعلق به بخش جستجوی اینستاگرام یا بخش اکسپلور است. با جستجوی افراد و صفحات دلخواه، میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید و آنها را فالو کنید. در بالای صفحه اینستاگرام نیز قسمتی برای جستجو در نظر گرفته شده است.

 

در این قسمت، شما ۴ تب مختلف یعنی Tags ، People ، Top و Places را می بینید. با انتخاب گزینه People ، جستجو میان صفحات و اشخاص انجام می شود. وقتی گزینه Tags را انتخاب کنید، جستجو را با توجه به هشتگ ها انجام می دهد.

 

با انتخاب گزینه Places جستجو با توجه به مکان انجام خواهد شد و گزینه Top ترکیبی از تمام موارد مهم را برای جستجو میان صفحات در نظر میگیرد و تمام موارد مهم از قبیل اشخاص، مکانها و هشتگ های مرتبط با آن موضوع را به شما نشان میدهد.

 

 

 

۳- آیکون بعدی که + مانند است و در وسط صفحه نمایش قرار دارد، برای ارسال پست جدید تعبیه شده است. برای بارگذاری پست جدید باید روی این آیکون کلیک کنید. پس از کلیک روی +، برنامه اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که از گالری موبایل خود، عکس یا ویدئویی را انتخاب کرده و آن را ارسال کنید.

 

 

 

۴- آیکون چهارم از سمت چپ که به شکل قلب است، مربوط به مدیریت اعلانها و اقدامات مربوط است. وقتی به این قسمت وارد می شوید، دو بخش You و Following را خواهید دید.

 

در قسمت You شما تمام درخواست ها، لایک ها و نظراتی که دریافت کرده اید را مشاهده خواهید کرد. در بخش Following نیز اطلاعات مختصری از فعالیت اخیر کاربرانی که دنبال می کنید را می بینید. مثلا از نظرات اخیر، لایک ها و… این صفحات باخبر خواهید شد. با دریافت نوتیفیکیشن های جدید، آیکون قلب به رنگ قرمز در می آید و شما را از این اتفاقات باخبر کند.

 

 

 

۵- آخرین آیکون از سمت چپ یا اولین آیکون از سمت راست، مربوط به پروفایل شخصی کاربر است. تصویر پروفایل خودتان را درون دایره ای کوچک مشاهده می کنید. شما با زدن روی دایره، کلیه پستهای ارسال شده توسط خودتان را مشاهده خواهید کرد با قابلیت های صفحه شخصی خود در اینستاگرام بیشتر آشنا شوید:

 

 

 

وقتی به صفحه شخصی خود در اینستاگرام می روید، زیر توضیحات پروفایل شخصی خودتان، ۴ گزینه را مشاهده خواهید کرد:

 

• آیکون اول از سمت چپ، پیش نمایشی از پستهای شما را نشان می دهد.

 

• آیکون دوم از سمت چپ، پست های شما را به ترتیب ارسال نشان می دهد.

 

• آیکون سوم از سمت چپ، تصاویری را نشان می دهد که شما روی آنها تگ شده اید.

 

• آیکون چهارم از سمت چپ، به پستهایی مربوط می شود که آنها را بوکمارک یا ذخیره کرده اید.

 

علاوه بر اینها، شما می توانید پروفایل خودتان که قبلا نوشته اید را ویرایش کنید. برای اینکار، از طریق گزینه Edit Profile ، پروفایل خود را ویرایش کنید. در قسمت Edit Profile شما می توانید Name (نام) ، Username (نام کاربری) ، Website (وب سایت شخصی یا کاری) ، Bio(بیوگرافی) خودتان را مشخص کنید.

 

بعد از اعمال تغییرات، تیک بالای صفحه و سمت راست را بزنید. اگر نمیخواهید تغییرات اعمال شود، روی علامت ضربدر ضربه بزنید.

 

همانطور که در صفحه خودتان قرار گرفته اید، در بالای صفحه و در سمت راست، آیکن سه نقطه عمودی را مشاهده میکنید. اگر روی این آیکون سه نقطه ضربه بزنید، میتوانید تنظیمات اینستاگرام را مشاهده کنید.

 

هم چنین میتوانید کاربران پیشنهاد شده را مشاهده کنید و آنها را Follow کنید. با زدن آیکون سه نقطه عمودی، شما گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد و می توانید تنظیمات را انجام دهید.

 

در این بخش، چندین منو را مشاهده می کنید که هر کدام، کاربرد خاصی دارند:

 

Invite Facebook Friends: با کمک این گزینه، شما می توانید اکانت اینستاگرام خود را به اکانت فیسبوکتان متصل کنید و اکانت خود را به دوستانتان معرفی کنید تا آنها شما را پیدا کرده و دنبالتان کنند.

 

Invite Friends: با کمک این گزینه، شما می توانید با روشهای دیگر از جمله ایمیل یا اشتراک گذاری در سایر اپلیکیشن ها، دوستان خود را پیدا کنید.

 

Facebook Friends: با این گزینه، شما بعد از اتصال اکانت اینستاگرام به اکانت فیسبوکتان، می توانید دوستان فیس بوکی خود را که در اینستاگرام حضور دارند را پیدا کرده و آنها را فالو کنید.

 

Contacts: شما در تلفن همراه خود، شماره افرادی را ذخیره کرده اید. این گزینه، شماره تلفن های موجود در گوشی شما را بررسی کرده و مخاطبینی که عضو اینستاگرام باشند را به شما نشان میدهد. البته برای اینکار، باید شماره تلفن افراد در اکانت اینستاگرامشان ثبت شده باشند تا این نرم افزار، آنها را به شما نشان دهد.

 

Story Setting: با کمک این قسمت، شما میتوانید استوری های خود را تنظیم کنید. مثلا مشخص کنید که چه افرادی می توانند درباره استوری های شما نظر ارسال کنند. چنانچه دوست دارید اشخاص به خصوصی استوری های شما را نبینند، می توانید از طریق همین گزینه این امکان را فعال کنید. همانطور که اشاره کردم، هر استوری به مدت ۲۴ ساعت ماندگار است و پس از این زمان، به صورت خودکار پاک می شود؛ در نتیجه اگر می خواهید عکس یا ویدئوی استوری شما در گوشی تلفنتان نیز ذخیره شود، گزینه Save Sahred Photos را در بخش پایینی این صفحه روشن کنید.

 

Account: در این بخش هم شما امکان تغییر اطلاعات اکانت خود را دارید و میتوانید نام، آیدی، عکس پروفایل، لینک سایت، شماره تلفن و… را تغییر دهید.

 

Language: شما می توانید زبان برنامه را از طریق این گزینه تغییر دهید.

 

Two-Factor Authentication: این گزینه، به شما امکان ورود دو مرحله ای به اکانت اینستاگرام را می دهد. بعد از فعالسازی این قسمت، هنگامی که می خواهید وارد اکانت خود شوید، علاوه بر رمز ورود، یک کد فعالسازی هم باید وارد کنید. کد فعالسازی به شماره شما پیامک می شود.

 

Blocked Accounts: شما ممکن است کاربرانی را در اینستاگرام بلاک کرده باشید. در این قسمت می توانید صفحات بلاک شده را مشاهده کنید و در صورت نیاز، آنها را از حالت بلاک درآورید.

 

Push Notification: با این گزینه، اینستاگرام، نوتیفیکیشن های مهم را برای شما ارسال میکند. اگر کسی عکس یا کامنت شما را لایک کند، برای شما کامنت بگذارد، شما را فالو کند، لایو اجرا کند و… اینستاگرام برای شما یک نوتیفیکیشن ارسال می کند تا شما را از آن باخبر کند. شما می توانید مواردی که دوست ندارید از آنها باخبر شوید را خاموش کنید. مثلا می توانید نوتیفیکیشنهای بخش لایک تصاویر یا فالو کردن افراد را خاموش کنید و فقط از برگزاری لایوها و قرار دادن استوری ها باخبر شوید.

 

Switch To Business Profile: از این گزینه می توانید برای تبدیل اکانت خود به اکانت تجاری استفاده کنید. با تبدیل پیج خود به یک پیج کسب و کار، شما می توانید زمان دقیق بازدید پست ها، ساعتهای شلوغی پیج، اضافه کردن گزینه تماس، آدرس و… را به پیج تجاری خود اضافه کنید و از قابلیت های یک پیج تجاری استفاده کنید.

 

Private Acc: اگر می خواهید پیج خود را خصوصی سازی کنید، از این گزینه استفاده کنید. در حالت عادی تمامی پستها و ویدئوهایی که که در اینستاگرام آپلود می کنید و حتی لیست افرادی که فالو کرده اید برای تمام کاربران قابل نمایش هستند و همچنین هر شخصی می تواند بهطور آزادانه شما را فالو کند؛ اما شما با خصوصی کردن اکانت خود، می توانید جلوی این موضوع را بگیرید. به این ترتیب که هر فرد برای فالو کردن صفحه شما، باید از شما تائید لازم را دریافت کند. هم چنین قبل از فالو کردن، افراد نمیتوانند پستهای پیج شما را مشاهده کنند.

 

Linked Acc: این گزینه به شما این امکان را می دهد که شما اکانت فیسبوک، توئیتر و… را به اینستاگرام خود متصل کنید. با این کار، پستهای ارسال شده در اینستاگرام را میتوانید در فیسبوک و توئیتر هم نشان دهید. هم چنین راحت تر میتوانید رمز عبور خود را بازیابی کنید.

 

Celluar Data Use: این گزینه برای افرادی مناسب است که می خواهند حجم مصرفی اینترنت خود را کاهش دهند مناسب است. با فعال کردن این گزینه، بارگذاری تصاویر بیشتر طول می کشد و عکس های لود شده، کیفیت کمتری دارند.

 

Comments: این گزینه، یکی از قابلیتهای جدید و مفید اینستاگرام است. از طریق این گزینه، شما می توانید بخش کامنتها و نظرات را برای پستهای خود ببندید. هم چنین میتوانید بعضی از کامنتها را حذف کرده و آنها را سانسور کنید. در این بخش، شما میتوانید کلمات خاصی را مشخص کنید تا اگر کامنتی حاوی آن کلمات بود بهطور خودکار سانسور شود و برای شما و دیگر افراد نمایش داده نشود. مسلما با حذف فحش ها، حرفهای سیاسی و توهین ها، فضای اینستاگرام شما آرام تر و پاک تر خواهد شد.

 

Upload Quality: شما می توانید کیفیت عکسهایی که آپلود می کنید را مشخص کنید؛ اما بهتر است به این بخش کاری نداشته باشید و تغییرش ندهید.

 

Save Original Photo And Video: اگر میخواهید عکس ها و ویدئوهایی که بصورت زنده و از طریق دوربین داخلی اینستاگرام می گیرید و آپلود میکنید درون گالری تلفن همراه شما ذخیره شود، این گزینه را فعال کنید. با روشن کردن این ۲ گزینه، هر عکس یا ویدئوی صفحه شما درون گالری تصاویرتان ذخیره خواهد شد. با خاموش کردن این ۲ گزینه، هیچ کدام از پست هایی که که از طریق دوربین داخلی اینستاگرام ثبت می کنید، درون گوشی شما ذخیره نخواهد شد.

 

Add Account: اگر بیش از یک اکانت اینستاگرام دارید و می خواهید هر دوی آنها را در برنامه اینستاگرام وارد کنید، از این گزینه استفاده کنید. با Add Account شما میتوانید بین پیج های خود سوئیچ کنید و به مطالب هرکدام از پیج های خود دسترسی داشته باشید.

 

 

 

 

 

چگونه عکس و ویدئوهای خود را درون اینستاگرام پست کنید؟

چه پیج شخصی داشته باشید و چه پیج کاری، شما باید بتوانید عکسها و ویدئوهای خود را در اینستاگرام پست کنید. در قسمت بالا توضیح دادیم که برای ارسال عکس و ویدئو در اینستاگرام باید از گزینه + در پایین نوار ابزار استفاده کنید. با زدن این گزینه، شما مستقیما به گالری گوشی متصل خواهید شد که تمام عکسها و ویدئوهای موجود در گوشی را به ترتیب تاریخ نمایش می دهد. بعد از لمس علامت +، شما باید عکس و ویدئوی موردنظر خود را انتخاب کنید. پیش نمایش عکس شما در بالای صفحه به نمایش در خواهد آمد. پیش نمایش عکسها را در بالای صفحه گوشی خود می بینید. در این قسمت هم گزینه هایی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

 

در این قسمت، گزینه ” > < ” که در گوشه چپ تصویر قرار دارد می توانید قاب عکس را از حالت مربع، به حالت واید (عریض) تبدیل کنید و اندازه تصویر را تغییر دهید. بعد از مشخص کردن این مورد، روی گزینهی Next کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

 

در کنار گزینه Gallery ، گزینه های دیگری مانند Photo و Video را مشاهده خواهید کرد. اگر قصد ارسال عکس یا ویدئو را به صورت زنده و از طریق دوربین داخلی اینستاگرام را دارید، باید از این دو گزینه استفاده کنید. عکس و ویدئوی موردنظر شما با دوربین گوشی ثبت می شود. بعد از گرفتن عکس یا ضبط ویدئو، روی Next بزنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

 

به احتمال زیاد، در اینستاگرام صفحاتی را دیده اید که پستهایشان به صورت آلبوم عکس است و از چندین عکس تشکیل شده است. اگر می خواهید مانند این آلبوم عکس را در صفحه اینستاگرام خود داشته باشید، گزینه Select Multiple را در سمت راست صفحه انتخاب کنید. Select Multiple ، اولین آیکون از سمت راست است. حالا با زدن این آیکون، شما می توانید از ۱ تا ۱۱ عکس یا ویدئو را انتخاب کنید. بعد از انتخاب عکسها، روی گزینه Next بزنید تا بعد از مرتب کردن عکسها، وارد مرحله بعد شوید و آلبوم عکس شما ایجاد شود.

 

همچنین میتوانید سایز عکسهای خود را انتخاب کنید تا عکسهای شما به صورت مربعی، پرتره یا عریض نمایش داده شود. بعد از اینکه گزینه Next را زدید، وارد مرحله افکت گذاری می شوید. در این بخش، ده ها افکت جذاب و چشم نواز را خواهید دید که در پایین صفحه قرار دارند. هم چنین، یک آیکون خورشید را مشاهده می کنید که باعث تغییر روشنایی عکس شما می شود. آیکون خورشید در بالای صفحه قرار دارد. شما می توانید این افکت ها را روی عکسهای آلبوم خود اعمال کنید.

 

 

 

 

 

چگونه برای پستهای خود، کپشن و توضیح بنویسید؟

بعد از انتخاب عکسها، اگر هیچ گونه فیلتری نیاز ندارید، می توانید گزینه Next را بزنید تا عکس شما بدون توضیح و تغییرات، پست شود و داخل صفحه اینستاگرام شما قرار بگیرد. برای وارد کردن توضیحات، شما باید در قسمت متن، توضیحات متنی را بنویسید و هشتگ هایی که مدنظر دارید را بنویسید.

 

مشکلی که فارسی زبانان با اینستاگرام دارند، این است که این نرم افزار از زبان فارسی به خوبی پشتیبانی نمی کند و به همین دلیل، متنها را به صورت چپ چین نشان می دهد. برای رفع این مشکل و راست چین کردن نوشته خود، ابتدا یک نقطه تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید. با این کار، به خط بعد می روید و می توانید شروع به نوشتن متن خود کنید.

 

در پایین بخش توضیحات، شما می توانید افراد را تگ کنید و لوکیشن پست را اضافه کنید. تگ کردن افراد از طریق Tag People و اضافه کردن لوکیشن از طریق گزینه Add Location امکان پذیر است. تگ کردن افراد به چه معنا است؟

 

تگ کردن افراد به این معنا است که شما می توانید آیدی آنها را روی عکس اضافه کنید.مثلا اگر عکس دسته جمعی دارید، می توانید آیدی تمام افراد را روی عکس سنجاق کنید تا افراد با دیدن عکس شما، دیگر افراد حاضر در عکس را پیدا کنند و از صفحه آنها دیدن کنند.

 

در قسمت Share ، شما می توانید پست خود را در دیگر شبکه های اجتماعی همچون فیسبوک، توییتر و… به اشتراک بگذارید. البته دقت کنید که اکانت های دیگر شبکه اجتماعی شما باید به اکانت اینستاگرام شما لینک شده باشد. با کمک این گزینه، پست شما به صورت خودکار در دیگر شبکه های اجتماعی ارسال و منتشر می شود.

 

در انتهای این صفحه، گزینه ای با عنوان Advanced Settings مشاهده می کنید. با انتخاب این گزینه، می توانید کامنت ها را به صورت کامل برای آن پست مشخص ببندید و نظرات دیگر افراد را درباره آن پست مشاهده نکنید. بعد از انجام موارد بالا و اعمال تنظیمات موردنظر خود، روی گزینه Share لمس کنید تا پست شما منتشر شود.

 

 

چگونه پست ها را بعد از ارسال پاک کنید؟

گاهی اوقات، بعد از ارسال پستها می خواهید آنها را پاک کنید. در صورتی که از ارسال و نمایش پست خود پشیمان شدید، می توانید در عرض چند ثانیه پست خود را حذف کنید. برای اینکار بعد از ارسال پست، گزینه سه نقطه را در بالای هر عکس لمس کرده و گزینه Edit راانتخاب کنید. حالا شما می توانید به ویرایش پست خود بپردازید. برای حذف نیز کافی است در همین بخش، گزینه Delete را لمس کنید. همچنین قابلیت بستن یا باز کردن کامنت در همین بخش وجود دارد و میتوانید آن را برای هر پست و در هر زمانی که خواستید تغییر دهید.

 

 

چگونه کامنت ها را ببندید یا آنها را سانسور کنید؟

بخش کامنتهای اینستاگرام، بخشی است که حاشیه های زیادی دارد. بسیاری از کاربران، نمی دانند که چگونه باید در قسمت کامنتها نظر دهند. بسیاری از افراد شکایت می کنند که بخش نظرات اینستاگرام آنها پر از توهین و فحش های رکیک شده است. خوشبختانه شما میتوانید امکان ارسال نظر و کامنت را از اینستاگرام خود بردارید تا شاهد انرژی منفی و توهینهای کاربران نباشید و بتوانید با آرامش در این فضا فعالیت کنید. حتی می توانید نظراتی که شامل بعضی از کلمات توهین آمیز هستند را سانسور کنید. در این بخش یاد می گیرید که کامنتهای صفحه خود را ببندید یا بعضی از نظرات را سانسور کنید.

 

روش سانسور کردن نظرات: شما می توانید به صورت خودکار، کامنتهایی را که حاوی کلمات توهین آمیز، منفی و ناسزا هستند را فیلتر کنید. مثلا مشخص کنید هستند، به صورت خودکار پاک شوند و برای » مسخره « کامنتهایی که شامل کلمه شما و دیگر بازدیدکنندگان پیج شما نشان داده نشود. تنها فردی این کامنت را می بیند که خودش آن را ارسال کرده است! برای فعالسازی این ویژگی به تنظیمات اینستاگرام و سپس گزینه Comment مراجعه کنید. در بخش Custom Keywords می توانید کلماتی را که دوست دارید حذف شوند را بنویسید و آنها را با علامت کامای انگلیسی (,) از هم جدا کنید. کلمات انتخابی شما می توانند فارسی، انگلیسی و حتی فینگلیش باشند. پس از فعال کردن این گزینه، هر کامنتی که یکی از این کلمات را در خود داشته باشد نه برای شما و نه برای دیگر کاربران پیج شما نشان داده نخواهد شد.

 

روش بستن کامنت ها و نظرات: در بخش های قبلی به روش بستن نظرات اشاره کردم. برای اینکه کامنتهای پیج خود را ببندید، بعد از ارسال پست، وقتی به بخش نوشتن توضیحات آن پست می رسید، گزینه Advanced Settings را لمس کنید.

 

با روشن کردن این گزینه، شما قابلیت ارسال کامنت برای این پست را به صورت کامل می بندید. بعد از بستن کامنتها، مشاهده می کنید که آیکون کامنتها نیز از زیر پست شما حذف می شود. اگر پستی را قبلا منتشر کرده اید و حالا می خواهید کامنتهای آن پست را ببندید، به آن پست بروید، منوی سه نقطه را بزنید. مشاهده میکنید که در کنار مواردی همچون Edit یا Delete ، گزینه Turn Off Commenting وجود دارد. با انتخاب گزینه Turn Off Commenting ، امکان ارسال کامنت در پست موردنظر غیرفعال می شود. اگر می خواهید کامنتهای پست خاصی را باز کنید، مراحل گفته شده را تکرار کرده و این بار، گزینه Turn ON Commentin را انتخاب کنید.

 

 

چگونه برای پستهای خود، هشتگ انتخاب کنید؟

مهم ترین قسمت در اینستاگرام، هشتگ است. شما باید با روش صحیح هشتگ گذاری آشنا باشید و بتوانید برای پست های خود، از هشتگ های مناسب استفاده کنید. با هشتگ گذاری درست، افراد بهتر و راحت تر شما را پیدا می کنند، می توانید خدمات و محصولات خود را با روش صحیح تر به دیگران معرفی کنید و پیام خود را شفاف تر به دیگران منتقل خواهید کرد. اگر شما بتوانید برای پستهای اینستاگرام خود، هشتگ های درستی انتخاب کنید، مطمئن باشید که تغییرات مثبت را در صفحه اینستاگرام خود مشاهده خواهید کرد.

 

اما شما می دانید هشتگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟ هشتگ گذاری، نوعی روش برای طبقه بندی پستها و مطالب هستند. وقتی به سایت های مختلف میروید، مشاهده می کنید که پستهای آنها در دسته بندی خاصی قرار می گیرد. مثلا در سایت بامیلو، مطالب و پست ها در دسته هایی چون مد و لباس، ابزار و خودرو، زیبایی و سلامت، سرگرمی و ورزش، لوازم خانه و… طبقه بندی شده است.

 

در اینستاگرام نیز شما می توانید برای پست ها و مطالب خود، این دسته بندی را انجام دهید. مهم ترین مزیت هشتگها، نظم بخشیدن به محتوای اینستاگرام و کمک به کاربران برای پیدا کردن موضوعات مختلف است. پستهای اینستاگرام به کمک هشتگ ها، موضوع خود را مشخص می کنند و در جستجوها به آسانی پیدا میشوند. هشتگ، شامل یه عبارت است که در کنار کاراکتر # قرار می گیرد. شما با قرار دادن کاراکتر # در ابتدای کلمات، می توانید آنها را دسته بندی کنید.

 

اجازه دهید برای شما مثالی بیاورم. فرض کنید که شما می خواهید پستی درباره اهمیت لبخند زدن در اینستاگرام منتشر کنید. در این صورت، در انتهای توضیحات خود می توانید از هشتگ های فارسی و انگلیسی زیر استفاده کنید:

 

#لبخند #Smile #لبخند_زدن

 

با اینکار، افرادی که مثلا به دنبال راه هایی برای شاد زندگی کردن می گردند، لبخند را راحت تر پیدا میکنند. اگر افراد کلماتی مانند Smile را در قسمت جستجوی اینستاگرام وارد کنند، نام پیج شما را نیز مشاهده می کنند و در رتبه های بالای نتایج جستجو قرار می گیرید.

 

 

اما چرا هشتگ گذاری اهمیت دارد؟

متوجه شده اید که ما بسیار روی موضوع هشتگ گذاری تاکید می کنیم. هشتگ گذاری، ارزش و اهمیت زیادی دارد که از جمله آنها به دلایل زیر اشاره می کنم:

 

میلیون ها عکس در فضای اینستاگرام وجود دارد و با هشتگ گذاری، می توانید عکس ها را خیلی سریع به مخاطبان هدف نشان داد. مثلا اگر شما روی عکس خود هشتگ #سفر را زده باشید، افرادی که به دنبال مقاصد گردشگری و تفریح هستند، با جستجوی این کلمه، شما را پیدا کرده و به صفحه شما می آیند.

 

هشتگ ها، سرعت عمل بالایی دارند. مشاهده کرده اید که بسیاری از مسابقه ها و برنامه های تلویزیونی، هشتگ مرتبط با برنامه خود را معرفی می کنند. به کمک هشتگ ها، میتوان به سرعت کلمه یا موضوعی را در بین تمام کاربران اینستاگرام جستجو کرد. از این نظر، موتور جستجوی اینستاگرام به موتور جستجوی گوگل شبیه است. با کمک هشتگها، شما موضوع پست خود را به موتور جستجوی معرفی میکنید و سپس موتور جستجوی اینستاگرام، پست و پیج شما را به کاربران و مخاطبان زیادی نشان می دهد.

 

یکی از مهم ترین دلایل اهمیت هشتگ های اینستاگرام این است که با کمک هشتگ ها می توانید کمپین های مختلف را اجرا کنید. شما می توانید با کمک هشتگ ها، کمپین خود را اجرا کنید، مخاطبان جدیدی پیدا کنید و نظرات و عکسهای مخاطبان را جمع آوری کنید. با این کار، ارتباط شما با مخاطبانتان بیشتر می شود و برند و نام شما در ذهن آنها بیشتر ماندگار می شود.

 

مثالی از یک کمپین اینستاگرامی که با کمک هشتگ ها به موفقیت رسید:

 

کمپانی نرم افزاری خلاق Adobe ، با استفاده از هشتگ Adobe_Perspective#

 

طراحی های خلاقانه هنرمندان که با استفاده از این نرم افزار به وجود آمدهاست را به اشتراک گذاشته است. در مورد نرم افزارها، عموما افراد فقط طرح ها را می بینند و از لحاظ پیاده سازی عملی، دیدی نسبت به این طرح ندارند.

 

این کمپین ابعاد عملی کار را به مخاطب نشان می داد. بعدها نیز این کمپانی معروف، با کمک هشتگ Adobe_InColor # توجه افراد زیادی را جلب کرد و استعداد و توانایی کاربرانش را به نمایش گذاشت. بعد از اجرای این کمپین، تعداد مشتریان و کاربران شرکت Adobe چند برابر شد.

 

 

 

 چگونه به کمک هشتگ، موضوعات و پیج های موردنظر خود را پیدا کنید؟

همانطور که اشاره کردم، با کمک هشتگ گذاری شما می توانید پست های خود را در اینستاگرام طبقه بندی کنید. این موضوع باعث می شود تا جستجو کردن یک موضوع خاص در اینستاگرام، به آسانی برای کاربران امکانپذیر باشد. شما میتوانید از هشتگهای فارسی و انگلیسی برای پیدا کردن موضوعات موردنظر خود استفاده کنید. برای این کار با جستجوی عبارت موردنظر خود در بخش هشتگ ها، موضوعات و پیج های مرتبط را مشاهده کنید. اپلیکیشن اینستاگرام، به شما امکان فالو کردن هشتگ ها را نیز می دهد.

 

مثلا فرض کنیم که شما می خواهید با تجهیزات مراسم عروسی در اینستاگرام آشنا شوید. حالا اگر شما هشتگ #Wedding را بزنید، تمام پیج های مرتبط با عروسی، مراسم عروسی و پستهای طبقه بندی شده با این هشتگ را مشاهده می کنید.

 

اگر عبارت موردنظر شما، چند بخشی است، برای تایپ آن از کاراکتر آندرلاین استفاده کنید؛ مثلا بنویسید: #کفش_پاشنه_بلند

 

قابلیت هشتگ گذاری اینستاگرام، باعث شده است که هشتگ، بهترین و مهم ترین ابزار برای دسترسی سریع به اطلاعات تازه و جذاب باشد.

 

 

چگونه در اینستاگرام، افراد را تگ و منشن کنید؟

در ابتدای مقاله، به تگ کردن افراد اشاره کردم و حالا میخواهم روش اینکار را برای شما توضیح بدهم.

 

• روش تگ کردن افراد روی عکسها: حتما در اینستاگرام مشاهده کردید که با لمس روی بعضی از عکسهای اینستاگرام، چند نام برچسب مانند روی آن ظاهر میشود. تگ کردن افراد یعنی درج پروفایل فرد روی عکس و ثبت اکانت شخص در آن عکس.

 

برای اینکه دیگران را روی عکسهای خود تگ کنید، کافی است هنگام ارسال پست، گزینه Tag People را انتخاب کنید و با لمس روی صورت شخص یا هر مکان دلخواه دیگر، آیدی پروفایل شخص یا پیج موردنظر را به آن بچسبانید. با اینکار، حساب کاربری وارد شده، روی عکس مورد نظر درج خواهد شد.

 

حالا اگر میخواهید فرد دیگری را در استوری خود تگ کنید، بکمک ابزار نوشتار در استوری، آیدی او را با قراردادن @ تایپ کنید. یعنی @ در ابتدای آیدی فرد باید باشد. علامت @ در اینستاگرام، به نوعی نقش لینک دهنده به اکانت ها را دارد. با انجام اینکار متن تایپ شده بصورت خودکار به آیدی لینک شده تبدیل میشود.

 

• روش منشن کردن افراد: منشن کردن، یعنی حرف زدن، مطلع کردن و تذکر دادن به دیگران. منشن کردن افراد، یعنی اینکه آنها را از پست خاصی یا پیج خاصی مطلع کنید.

 

مثلا گاهی اوقات دوست دارید که دوست صمیمی شما از یک مسابقه اینستاگرامی باخبر شود؛ در اینصورت کافیست او را در زیر پست مسابقه منشن کنید. یا گاهی اوقات پیش می آید که میخواهید پیجی را به دیگران معرفی کنید. برای اینکار، کافی است علامت @ را در ابتدای نام کاربری قرار بدهید و آن را در پست یا کامنت بنویسید. مثلا اگر میخواهید پیج بستنی کاله را به دوست خود معرفی کنید، در قسمت کامنتهای پیج دوست خود بنویسید: @kallehicecream

 

بعد از تایپ و ارسال، این عبارت تبدیل به لینکی آبی رنگ میشود که با کلیک کردن روی آن، مستقیما به صفحه بستنی کاله منتقل میشود. شما با تگ و منشن کردن یک شخص در یک پست یا کامنت، به آن شخص اطلاع رسانی میکنید.

 

با منشن کردن افراد در عکس، پست یا کامنت، آن شخص به محض آنلاین شدن، پیغامی را دریافت میکند و از اینکه شما او را تگ یا منشن کرده اید باخبر میشود. با این قابلیت، شما میتوانید به کامنت دیگران نیز جواب دهید و به آنها اطلاع دهید که به صحبت یا سوال او پاسخ داده اید. هنگامی که فکر میکنید پست یا پیج خاصی برای دوستان شما جذاب است، با کمک تگ و منشن، آنها را به مشاهده آن پست یا پیج هدایت کنید.

 

 

چگونه در اینستاگرام برای دیگران پیام خصوصی یا Direct بفرستید؟

یکی از قابلیت های خوب اینستاگرام این است که به شما این امکان را میدهد که بصورت خصوصی با دوستان خود و دیگر افراد در ارتباط باشید. برای برقراری ارتباط با فرد بصورت خصوصی، شما باید برای او پیام خصوصی یا دایرکت مسیج بفرستید. با کمک این قابلیت، شما میتوانید در اینستاگرام با دوستان و آشنایان خود چت کنید و برای آنها عکس و ویدئو ارسال کنید.

 

اگر میخواهید به اینباکس دایرکت مسیج های خود بروید و مشاهده کنید که چه افرادی به شما پیام خصوصی داده اند، به صفحه اصلی اینستاگرام بروید، در منوی بالای صفحه، آیکون مربوط به دایرکت مسیج (آیکون آبی رنگ شبیه به موشک) را لمس کنید تا وارد اینباکس یا همان صندوق چت ها شوید. برای ارسال پیام دایرکت به افراد، باید به پیج آن ها بروید و با لمس سه نقطه در بالای صفحه، گزینه Send Message را انتخاب کنید.

 

بعضی افراد هم هستند که دوست دارند عکس یا ویدئوی ارسالی آنها بعد از مدتی پاک شود. برای ارسال پیام های محو شونده، شما میتوانید دکمه آبی رنگ دوربین (در سمت چپ پایین) بزنید و عکس یا ویدئوی موردنظر خود را برای شخص بفرستید.

 

  

 

چگونه استوری بسازید و با قابلیت استوری اینستاگرام کار کنید؟

امکان استوری اینستاگرام، یکی از بخش های محبوب و پراستفاده این نرم افزار است که با استقبال پرشوری از طرف کاربران روبرو شد. استوری یک بخش جداگانه برای ارسال عکس و ویدیو است. مطالبی که در استوری آپلود میشوند، بصورت اسلایدهای چند ثانیه ای و پشت سر هم نمایش داده خواهند شد.

 

عمر استوری های اینستاگرام، تنها ۵۲ ساعت است و بعد از آن بطور خودکار حذف خواهند شد. عکس ها و ویدئوهای استوری بصورت کاملا تمام صفحه هستند و نمیتوان آنها را به اندازه های عریض یا مربعی درآورد.

 

کاربران فعال در اینستاگرام، از قابلیت استوری بخوبی استفاده میکنند. با کمک استوری، شما میتوانید خاطرات و احساسات خود را به اشتراک بگذارید: مثلا عکس های سفر خودرا به دیگر افراد نشان دهید، درباره موضوعی خاص با آنها صحبت کنید و بدون صرف زمان زیاد، با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

 

 

 

 چگونه استوری بگیرید و ارسال کنید؟

اگر میخواهید استوری بسازید و ارسال کنید باید به صفحه اصلی اینستاگرام (فیدها) مراجعه کنید و در نوار بالای صفحه (که شامل استوری افرادی است که فالو کرده اید) روی پروفایل اول که متعلق به شماست و یک علامت کوچک “+” کنار آن قرار گرفته است لمس کنید تا به صفحه ی دوربین منتقل شوید. در این بخش شما میتوانید با ثبت عکس یا ویدیوهای ۲۰ ثانیه ای، اقدام به ارسال پست های جدید در استوری خود کنید.

 

اگر میخواهید به جای ثبت عکس با دوربین، از عکس های موجود در گالری استفاده کنید، باید صفحه دوربین را به سمت بالا بکشید تا تصاویر گالری در نواری باریک به نمایش گذاشته شوند. البته این بخش تمام عکس های گالری را نشان نخواهد داد و تنها مواردی قابل رویت هستند که در ۵۲ ساعت گذشته در حافظه ذخیره شده باشند. اگر میخواهید پست های بیشتری در استوری خود نمایش دهید، باید همین مراحل را تکرار کنید.

 

 

چگونه روی استوری خود متن و افکت اضافه کنید؟

بعد از آنکه عکس موردنظر خود را توسط دوربین یا گالری انتخاب کردید، وارد صفحه ویرایش پست قبل از ارسال میشوید. در این بخش با کشیدن انگشت خود به سمت راست یا چپ میتوانید افکت های مختلفی روی عکس یا ویدیوی خود اعمال کنید.

 

همچنین توسط ابزارک هایی که در بالای صفحه قرار گرفته اند میتوانید استیکر یا متن اضافه کنید. قلم مویی نیز در اختیارتان قرار گرفته است تا درصورت تمایل از آن استفاده کنید و طرح های متنوعی را روی عکس یا ویدیو بکشید . مثلا دور آیتم خاصی دایره بکشید یا روی استوری خود، نقاشی بکشید.

 

 

چگونه استوری های اینستاگرام را دانلود کنید؟

اینستاگرام برای دانلود استوری ها، امکاناتی طراحی نکرده است و شما برای دانلود استوری از ابزارهای جانبی استفاده کنید. بهترین و امن ترین روش برای دانلود استوری، استفاده از نسخه مود شده اینستاگرام یعنی OG-instagram است.

 

در نسخه مود شده اینستاگرام، شما میتوانید هنگام تماشای یک استوری، گزینه سه نقطه را لمس کنید و با انتخاب گزینه Download استوری موردنظر را دانلود کنید.

 

 

چگونه استوری خاصی را برای دیگران ارسال کنید؟

در آخرین آپدیت اینستاگرام، قابلیت ارسال استوری برای دیگران اضافه شده است. برای ارسال استوری به دیگران، میتوانید با لمس آیکون موشک در پایین هر استوری، آنرا برای دوستان خود ارسال کنید.

 

 

 

تفاوت بین پست عادی و استوری چیست؟

شما هم بصورت عادی هم در بخش استوری میتوانید عکس و ویدیو آپلود کنید. اگر میخواهید بدانید این دو بخش چه تفاوتی با یکدیگر دارند و چرا باید یک پست را در استوری منتشر کرد میتوانید توضیحات زیر را بخوانید.

 

• اولین و شاید مهمترین تفاوت این است که پستهای عادی برای تمامی کسانی که شما را فالو کرده باشند قابل مشاهده خواهد بود اما پستهایی که در قالب Stories منتشر میکنید میتوانند تنها برای افراد دلخواه شما نمایش داده شوند.

 

اگر سری به تنظیمات Stories بزنید میتوانید مشخص کنید چه افرادی (همه یا فقط کسانی که فالو کرده اید) قادر به ارسال نظر درباره استوری های شما باشند. اگر دوست دارید شخص یا اشخاص بخصوصی قادر به تماشای استوری های شما نباشند نیز میتوانید در همین صفحه آنها را مشخص کنید. ضمن آنکه با ورود به پروفایل هر شخص و کلیک روی گزینه ی سه نقطه، میتوانید او را به لیست کسانی که اجازهی تماشای استوریهای شما را ندارند اضافه کنید.

 

• دومین تفاوتی که وجود دارد این است که در حالت عادی شما تنها قادر به اعمال افکتهای مشخصی روی عکسها یا ویدیوها بودید؛ اما در بخش Stories شما میتوانید روی ویدیو یا عکس مورد نظر متن اضافه کنید یا حتی با قلمو روی آن نقاشی بکشید تا پست ارسالی خود را بیش از پیش جذاب و مدرن کنید.

 

• سومین تفاوت که در ابتدا به آن اشاره شد این است که پستهایی که در حالت Stories منتشر میکنید تنها ۵۲ ساعت ماندگاری خواهند داشت و بعد از آن بصورت خودکار حذف خواهد شد.

 

 

 

چگونه بصورت زنده لایو در اینستاگرام برگزار کنید؟

به کمک ویژگی جذاب لایو ویدیو، میتوانید به صورت زنده برای فالوور های خود ویدیو پخش کنید. از این پس دیگر نیازی به تجهیزات حرفه ای دوربین و یک شبکه تلویزیونی برای ارتباط مستقیم و زنده با فالوورهای خود نیاز نخواهید داشت. کافیست اینستاگرام را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و با مراجعه به بخش Live Video بصورت زنده ویدیو پخش کنید.

 

با اینکار، تمام کاربرانی که به آیدی شما مراجعه کنند میتوانند پخش زنده ی شما را مشاهده کنند و برای شما کامنت بگذارند. این ویژگی بخصوص برای افراد مشهور میتواند بسیار مفید و جذاب باشد. برای مثال یک بازیگر میتواند با تعیین وقت قبلی، در ساعتی خاص اقدام به پخش ویدیوی زنده کند و علاوه بر صحبت با طرفدارانش، بصورت همزمان کامنتها را نیز مشاهده و پاسخ دهد. یا یک خواننده میتواند در زمان کنسرتش، برای آن دسته از هوادارانی که موفق به حضور در کنسرت نشده اند بصورت افتخاری چند دقیقه ای را به شکل زنده پخش کند.

 

برای استفاده از این ویژگی ابتدا از به روز بودن اینستاگرام خود مطمئن شوید. سپس زمانی که در صفحه ی فیدها هستید روی آیکون دوربین در بالای صفحه لمس کنید تا به دوربین منتقل شوید. پیش از این در این بخش شما میتوانستید در سه حالت Normal, Boomrang و HandsFree فیلمبرداری کنید و آن ها را پست کنید.

 

اگر ویژگی پخش زنده برای شما فعال شده باشد باید گزینه ی جدیدی با عنوان Live نیز به این بخش اضافه شده باشد تا برای آغاز پخش زنده ی ویدیوی خود از آن گزینه استفاده کنید.

 

بعد از انتخاب این گزینه، اینستاگرام ابتدا کانکشن شما را بررسی میکند و سپس بعد از ثانیه شماری کوتاه، پخش زنده ی ویدیوی شما را آغاز خواهد کرد. به محض آغاز پخش زنده، نوتیفیکیشنی برای فالوورهای شما ارسال خواهد شد و آنها را از پخش زنده ی شما با خبر خواهد کرد.

 

• کاربران میتوانند با مراجعه به ویدیوی لایو شما، علاوه بر تماشای ویدیو، به ارسال کامنت نیز بپردازند تا همزمان با شما در تعامل باشند. درصورتیکه بنا به هر دلیلی علاقه ای به فعال بودن بخش کامنت ها ندارید میتوانید با لمس گزینه ی سه نقطه در گوشه ی تصویر، کامنتها را خاموش کنید.

 

• در بالای صفحه تعداد کاربرانی که در حال تماشای این لایو ویدیو هستند، نمایش داده خواهد شد. در کنار تعداد بازدیدکنندگان نیز گزینه ای نیز تحت عنوان End وجود دارد که با لمس آن، میتوانید به این ویدیوی زنده پایان دهید.

 

• اگر لایو ویدیو مربوط به شما نیست و مشغول تماشای لایو ویدیوی شخص دیگری هستید نیز میتوانید با یک بار لمس روی صفحه، کامنت ها را مخفی کنید و ویدیوی لایو مورد نظر را بصورت کامل و بدون نوشته های مزاحم مشاهده کنید.

 

 

 

چگونه لایو خود را ذخیره کنید؟

در به روزرسانیهای اخیر اینستاگرام امکان جالبی اضافه شده است که به کمک آن میتوانید ویدیویی که بصورت زنده برای دنبال کنندگان خود پخش کرده اید، برای ۵۲ تمدید کنید تا کاربرانی که در آن لحظه موفق به تماشای لایو شما نشدند، بتوانند تکرار آنرا مشاهده کنند.

 

در پخش مجدد لایو همه چیز بصورت کامل ضبط خواهد شد به این معنا که کامنت های کاربران نیز در زمان پخش نمایش داده خواهد شد. نکته ی جالب دیگر امکان عقب یا جلو بردن ویدیو در حالت پخش مجدد است. برای این امر کافی است بعد از اتمام پخش زنده، گزینه ی تمدید برای ۵۲ ساعت را فعال کنید.

 

 

 

 چگونه لایو ویدئو را دانلود کنید؟

دانلود کردن و ذخیره ی لایو ویدیو یا ویدیوی زنده ای که درحال پخش است از دو جنبه قابل بحث است. یک سو فردی که ویدیوی زنده را پخش میکند و یک سو نیز کاربرانی که ویدیوی لایو را تماشا میکنند.

 

اینستاگرام بطور رسمی امکان دانلود ویدیوی لایو را برای شخصی که آن را پخش میکند مهیا کرده است؛ اما کاربران دیگر، همانطور که امکان دانلود پستها و استوریهای دیگران را بصورت رسمی ندارند، قادر به ذخیره کردن لایو ویدیوها نیز نیستند. البته روشی غیررسمی برای ذخیره کردن لایو ویدیوها وجود دارد که در ادامه آنرا شرح خواهیم داد.

 

• ذخیره لایو ویدیو توسط شخص پخش کننده: کاربرانی که مشغول پخش ویدیوی زنده برای فالوورهای خود هستند، بعد از لمس گزینه ی End و پایان دادن به پخش زنده، گزینه ای برای Save کردن ویدیو در اختیارشان قرارمیگیرد که میتوانند با لمس آن، یک نسخه آفلاین از لایوی که پخش کرده اند را در گوشی خود ذخیره کنند. البته ویدیوی ذخیره شده، ویدیوی خام است و کامنت هایی که هنگام لایو منتشر شده اند، ذخیره نخواهد شد.

 

آموزش گام به گام اینستاگرام - راهنمای کامل کار با اینستاگرام

• ذخیره لایو ویدیو توسط کاربران دیگر: ازآنجاکه اینستاگرام به صورت رسمی راهی برای دانلود لایو ویدیوها توسط کاربران دیگر مهیا نکرده است و OGinstagram نیز هنوز موفق به ارائه ی گزینه ی دانلود برای لایو ویدیوها نشده است، برای ذخیره کردن یک لایو ویدیو تنها چاره ی شما استفاده از اپلیکیشنهایی است که امکان ضبط ویدیو از صفحه نمایش گوشی را به کاربر میدهند.

 

به اینصورت که بعد از اجرای این اپلیکیشنها و آغاز عملیات ضبط ویدیو از صفحه نمایش، باید به اینستاگرام مراجعه و ویدیوی لایو موردنظر را اجرا کنید. حال هر آنچه شما از این ویدیوی لایو مشاهده میکنید با همان کیفیت، همان صدا و همان شکل توسط اپلیکیشن موردنظر ضبط خواهد شد.

 

 

چگونه پستهای دیگران را در اینستاگرام دانلود کنید؟

بسیاری از اوقات، دوست دارید عکس یا ویدئوی افراد را دانلود کنید. امکان دانلود پست ها نیز بطور پیشفرض در اینستاگرام وجود ندارد و برای دانلود آنها باید از ابزارهای جانبی، یا اینستاگرام مودشده استفاده کرد. پیشتر بطور کامل نحوه ی اضافه کردن گزینه ی دانلود به منوی زیر پستها را برای گوشیهای روت شده توضیح داده ایم. اگر گوشی شما روت نیست نیز میتوانید از نسخه ی مودشده اینستاگرام (OG-instagram) یا اپلیکیشن InstaKeep استفاده کنید.

 

دقت داشته باشید که درصورت استفاده از InstaKeep و اپ های مشابه، تنها قادر به دانلود پست از پیجهای Public هستید. بنابراین ما OG Instagram را بشما پیشنهاد میدهیم.

 

 

چگونه متن یک پست یا کامنت را در اینستاگرام کپی کنید؟

در کنار عکس ها و ویدیوهایی که ممکن است علاقه به دانلود کردن آن داشته باشید، متن هایی نیز در اینستاگرام وجود دارند که ممکن است خواستار ذخیره ی آن یا حتی استفاده از آن در شبکه های دیگر باشید. اما همانند عکسها و ویدیوها، اینستاگرام برای کپی متن پستها نیز امکانی مهیا نکرده است و کاربران مجبور به استفاده از نسخه ی مودشدهی اینستاگرام (OGinstagram) خواهند بود.

 

برای اینکار کافیست تا بعد از دانلود OGinstagram به پست موردنظر مراجعه، و روی آیکون کامنت، در زیر هر پست لمس کنید تا به صفحه ی کامنت ها منتقل شوید. در این بخش با کلیک روی هر کامنت یا حتی متن اصلی پست (در بالاترین بخش صفحه)، یک نوار جدید به بالای صفحه اضافه میشود که گزینه ی Copy در آن به چشم میخورد و با لمس روی آن، متن موردنظر کپی خواهد شد.

 

 

 چگونه پستهای محبوب خود را در یک آرشیو شخصی ذخیره کنید؟

در اینستاگرام شما میتوانید با لایک یا بوکمارک کردن پستها، آنرا برای مطالعه در آینده ذخیره کنید. برای مثال اگر پست مهمی را مشاهده میکنید اما درحال حاضر فرصت مطالعه کردن آنرا ندارید، یا اگر یک پست جالب به چشمتان میخورد و میخواهید آنرا در آینده به دوست خود نشان دهید، میتوانید توسط لایک یا بوکمارک کردن آن پست، آنرا در یک بخش جداگانه جمع آوری کنید تا در آینده بتوانید سریعتر به آن دسترسی داشته باشید.

 

جمع آوری توسط لایک: در اینستاگرام نیز مانند فیسبوک، امکان لایک کردن پستها وجود دارد. تنها با دوبار کلیک روی هر عکس یا ویدیو، پست موردنظر به لیست پستهای لایک شده توسط شما اضافه میشود و آیکون قلب زیر آن نیز قرمز میشود. برای آنلایک کردن نیز کافیست تا روی قلب قرمز شده کلیک کنید تا دوباره به حالت عادی بازشود.

 

برخلاف فیسبوک، لایک کردن پستها در اینستاگرام علاوه بر نشان دادن حمایت یا علاقه ی شما به یک پست، به معنای جمع آوری آنها در یک آرشیو شخصی نیز خواهد بود. این تصاویر یا ویدیوها به بخش Posts You’ve Liked در بخش تنظیمات اکاننتان اضافه میشود و میتوانید آرشیوی کامل از عکسها و ویدیوهای مورد علاقه و لایک شده را در این بخش جمع آوری کنید.

 

جمع آوری توسط بوکمارک: در چند نسخه پیش، اینستاگرام یک آیکون جدید به زیر هر پست اضافه کرد که توسط آن میتوانید پستهای مورد علاقه ی خودرا برای استفاده مجدد در آینده جمع آوری کنید. این آیکون ربان که در پایین، سمت راست هر پست قرار گرفته است کارکردی مشابه با لایک کردن پستها دارد اما با یک فرق بسیار مهم! وقتی شما عکس یا ویدیویی را لایک میکنید، شخص مقابل از لایک کردن شما باخبر میشود.

 

همچنین فالوورهای شما نیز با مراجعه به بخش Following در تب سوم اینستاگرام (آیکون قلب بخش اعلانها) میتوانند مشاهده کنند که چه تصاویری را لایک کرده اید. این درحالیستکه بنا به هر دلیلی ممکن است تمایلی نداشته باشید که صاحب پست، یا فالوورهای شما متوجه شوند که شما آن عکس را لایک کرده اید.

 

اینجا است که بوکمارک کردن پستها به کارتان خواهد آمد. بوکمارک تمام ویژگیهای قبلی را دارد اما هیچکس جز خود شما متوجه نخواهد شد که چه عکسها یا ویدیوهایی را جمع آوری کرده اید.

 

پستهایی که توسط آیکون بوکمارک جمع آوری میکنید به بخش Posts You’ve Liked منتقل نخواهند شد. در صفحه ی پروفایل شما، آیکونی با همین شکل اضافه شده است که به کمک آن میتوانید به پستهای بوکمارک شده دسترسی داشته باشید.

 

در همین بخش یک تب جداگانه با نام Collection وجود دارد که میتوانید به کمک آیکون “+” در بالای صفحه، اقدام به ساخت آلبوم های جداگانه کنید و پستهای بوکمارک شده را در آنها دسته بندی کنید. برای ذخیره مستقیم پستها در کالکشن ساخته شده، روی آیکون ربان لمس طولانی کنید.

 

توجه مهم: عکسهای حاضر در این دو بخش، تنها یک میانبر به عکس اصلی هستند و اگر صاحب پست، اقدام به حذف آن کند، عکس مورد نظر از لیست شما نیز حذف خواهد شد.

 

 

چگونه اکانت اینستاگرام خود را به یک اکانت تجاری تبدیل کنید؟ مزایای داشتن یک پیج تجاری چیست؟

اکانت تجاری یک ویژگی جالب است که بیشتر برای افرادی کاربرد خواهد داشت که یک پیج کاری در اختیار دارند. تجاری کردن اکانت اینستاگرام برای هر کاربری امکانپذیر است و تنها شرط آن داشتن یک اکانت فیسبوک است. با تجاری کردن اکانت شاهد چند تفاوت خواهید بود که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

 

تفاوت اول: با تجاری کردن اکانت خود، از این پس کاربران وقتی به صفحه ی شما مراجعه میکنند علاوه بر گزینه ی Follow ، گزینه ی دیگری با عنوان Contact مشاهده خواهند کرد که با کلیک روی آن میتوانند اطلاعاتی همچون شماره تماس، ایمیل و… را مشاهده کنند. با انجام این کار پیج های فروشگاهی دیگر نیاز نیست که اطلاعات تماس خودرا در بخش بیوگرافی واردکنند و میتوانند بصورت منظم و حرفه ای، آنها را در بخش Contact جایگزین کنند. با انجام اینکار زمانیکه کاربر روی Contact لمس میکند گزینه ای با عنوان Call برای او به نمایش درخواهد آمد که با لمس آن مستقیما به شماره گیر گوشی برای تماس منتقل خواهد شد.

 

تفاوت دوم: تفاوت دومی که با تجاری کردن اکانت برای شما اتفاق خواهد افتاد دسترسی به آمار و ارقام مربوط به پستها و فالوورهای شما خواهد بود. برای مثال میتوانید Top Post های خودرا از لحاظ بازدید و لایک و کامنت مشاهده کرده و سیر صعودی یا نزولی فالوورهای خود یا ساعات شلوغی را نیز بررسی کنید. همچنین بازه سنی، موقعیت شهری و کشوری و همچنین جنسیت کاربران خود را نیز میتوانید بعد از تجاری کردن اکانت مشاهده کنید.

 

نحوه ی تجاری کردن اکانت اینستاگرام به اینصورت است که باید به تنظیمات اینستاگرام مراجعه کرده و گزینه ی Switch to Business Profile را انتخاب کنید. سپس از شما درخواست میشود تا به اکانت فیسبوک خود متصل شوید و اطلاعاتی همچون شماره تلفن، ایمیل و درصورت تمایل موقعیت مکانی روی نقشه را مشخص کنید.

 

بعد از انجام این مراحل اکانت شما به سادگی تبدیل به یک اکانت تجاری میشود. درصورتیکه به هر دلیل از انجام اینکار منصرف شدید میتوانید مجددا با مراجعه به تنظیمات اینستاگرام، گزینه ی Switch to Regular Profile را انتخاب کنید تا اکانت شما مجددا به اکانت عادی تبدیل شود.

 

 

چگونه هشتگ ها را فالو کنید؟

با ویژگی فالو کردن هشتگ، میتوانید بدون نیاز به فالو کردن اکانتها و افراد، تنها پستهایی که با هشتگ موردنظر منتشر میشوند را در اختیار داشته باشید. برای مثال میتوانید هشتگ #سامسونگ را فالو کنید تا هر پستی از هر اکانتی در اینستاگرام با این هشتگ را در صفحه فید خود مشاهده کنید.

 

البته ازآنجاکه سرعت ارسال پستها در هشتگ های مختلف ثانیه ای است، اینستاگرام این ویژگی را فقط به Top Posts ها اختصاص داده تا صفحه فید شما صرفا با هر پستی که شامل آن هشتگ بود بیش از حد شلوغ نشود. برای اینکار کافیست به بخش جستجوی هشتگها بروید و هشتگ موردنظر خودرا جستجو کنید.

 

با انجام اینکار مانند همیشه تمام پستها شامل آن هشتگ را مشاهده خواهید کرد با این تفاوت که در بالای صفحه، گزینه ای برای فالو کردن آن هشتگ وجود دارد. آنرا لمس کنید تا هشتگ موردنظر به لیست فالویینگ های شما اضافه شده و پستهای برگزیده ی مربوط به آن در صفحه ی فید خانگی شما ظاهر شوند.

 

چگونه استوری خود را هایلایت کنید تا زمان بیشتری ماندگاری داشته باشد؟

اگر تصمیم دارید یک استوری را بیش از ۵۲ ساعت برای کاربران خود به نمایش بگذارید میتوانید از امکان هایلایت کردن استوری استفاده کنید. در واقع با هایلات کردن استوری بخش جدیدی به پروفایل شما اضافه خواهد شد تا بتوانید استوریها را بصورت همیشگی در آن قراردهید.

 

دلایل زیادی میتواند وجود داشته باشد که یک استوری را به این بخش اضافه کنید. استوری اضافه شده برای همیشه و مانند یک پست عادی در این بخش وجود خواهد داشت و کاربران شما میتوانند با مراجعه به پروفایل شما، آنها را مشاهده کنند.

 

 

چگونه به لایو دیگران جوین شوید و لایو دو نفره برگزار کنید؟

گاهی اوقات میدانید که در زمان خاصی و در پیج خاصی، لایو درحال برگزاری است و دوست دارید با فرد برگزار کننده لایو همکاری کنید و لایو دو نفره برگزار کنید. اگر در جریان آپدیت های اینستاگرام باشید حتما میدانید که مدتی است که اینستاگرام امکان لایوهای دو نفره را برای کاربران مهیا کرده است. تا امروز تنها خود پخش کننده میتوانست تعیین کند که چه کسی را به لایو خود اضافه کند اما از امروز گزینه ای برای درخواست به این بخش اضافه شده است تا درصورت تمایل بتوانید درخواست خودرا برای حضور در لایو شخص پخش کننده ارسال کنید.

 

 

 

 چگونه لایو را برای دیگران ارسال کنید؟

تصور کنید یکی از شخصیت های مشهور اینستاگرام لایو ویدیوی جالبی را درحال پخش دارد و شما تصمیم دارید دوست خودرا از این موضوع با خبر کنید. تا پیش از این تنها راه حل شما مراجعه به پروفایل دوست خود، و نوشتن پیامی در این رابطه برای او بود.

 

اما حالا و به لطف آیکون جدیدی که به صفحه لایو ویدیوها اضافه شده میتوانید تنها با یک لمس، لایو ویدیو را مانند استوری برای دوست خود دایرکت کنید. دوست شما میتواند با لمس استوری در بخش دایرکت مستقیما به تماشای ویدیوی موردنظر بپردازد.

 

 

چگونه از چند اکانت بصورت همزمان استفاده کنید؟

شاید بتوان گفت محبوبترین ویژگی جدیدی که در سالهای اخیر به اینستاگرام اضافه شده است امکان استفاده ی همزمان از چند اکانت اینستاگرام است. اگر درحال استفاده از نسخه های جدید اینستاگرام باشید، در انتهای منوی تنظیمات اینستاگرام گزینه ای تحت عنوان Add Account مشاهده خواهید کرد که میتوانید با استفاده از آن، اکانت های دیگر خودرا (تا سقف ۲ اکانت) به اینستاگرام اضافه کنید و بدون نیاز به نصب نسخه های جداگانه، بین اکانتهای خود جابجا شوید.

 

 

چگونه از پست های جدید یک پیج خاص باخبر شوید؟

در حالت عادی هیچ اطلاع رسانی خاصی برای پست های جدید افرادی که فالو کرده اید صورت نمیگیرد و تنها با مراجعه به بخش فیدها یا پروفایل آن شخص، قادر به مشاهده ی پستهای جدید خواهید بود. اما با قابلیت Turn Notification ON میتوانید افراد یا پیج هایی را که برای شما مهم هستند مشخص کنید تا درهرزمانی از روز که پست جدیدی از این افراد منتشر شد، توسط یک نوتیفیکیشن باخبر شوید و بتوانید بسرعت آنرا مشاهده کنید. برای این امر کافیست به پروفایل افراد مراجعه کنید و بعد از لمس گزینه ی سه نقطه، روی گزینه ی Turn Notification ON لمس کنید. نکته ی مهمی که در رابطه با این ویژگی وجوددارد اینستکه برای مشاهده ی این گزینه، شما “باید” آن شخص را فالو کرده باشید درغیراینصورت چنین گزینه ای در پروفایل او مشاهده نخواهید کرد.

 

 

چگونه کاربران مزاحم خود را بلاک و ریپورت کنید؟

درحالت عادی هیچ اطلاع رسانی خاصی برای پست های جدید افرادی که فالو کرده اید صورت نمیگیرد و تنها با مراجعه به بخش فیدها یا پروفایل آن شخص، قادر به مشاهده ی پستهای جدید خواهید بود. اما با قابلیت Turn Notification ON میتوانید افراد یا پیج هایی را که برای شما مهم هستند مشخص کنید تا در هر زمانی از روز که پست جدیدی از این افراد منتشر شد، توسط یک نوتیفیکیشن باخبر شوید و بتوانید بسرعت آنرا مشاهده کنید. برای این امر کافیست به پروفایل افراد مراجعه کنید و بعد از لمس گزینه ی سه نقطه، روی گزینه ی Turn Notification ON لمس کنید.

 

نکته ی مهمی که در رابطه با این ویژگی وجود دارد اینستکه برای مشاهده ی این گزینه، شما “باید” آن شخص را فالو کرده باشید درغیراینصورت چنین گزینه ای در پروفایل او مشاهده نخواهید کرد.

 

 

چگونه متوجه شوید که توسط دیگر پیج ها ریپورت شده اید؟

اگر شخص یا پیجی شما را بلاک کند چند نشانه رخ خواهد داد. نشانه ی اول اینستکه حتی اگر نام دقیق آیدی آن پیج را در بخش جستجوی اینستاگرام واردکنید، اثری از او مشاهده نخواهید کرد. نشانه ی دوم نیز اینستکه اگر از طریق آیدی وارد پیج آن شخص شوید، با پیغامی مبنی بر اینکه این شخص هیچ پستی در اکانت خود منتشر نکرده است مواجه خواهید شد؛ درحالیکه تعداد پستهای آن شخص (که در بالای صفحه نوشته شده است) صفر نیست! اگر این دو مورد را مشاهده کردید به این معنا است که شخص موردنظر، شما را بلاک کرده است.

 

 

چگونه مشکل Security Code را در اینستاگرام برطرف کنید؟

در اینستاگرام گاهی با فالو کردن یک فرد یا کامنت گذاشتن در زیر یک عکس، با صفحه ی سفیدی رو به رو خواهید شد که بعد از گذشت چند ثانیه پیغام Security Code را بشما نمایش میدهد و از شما درخواست واردکردن شماره موبایل را خواهد داشت تا با ارسال کد فعالسازی، اکانت شما را تأیید کند.

 

تا قبل از حل این موضوع شما قادر به لایک کردن پستها، فالو و آنفالو کردن افراد، دسترسی به تنظیمات ا کانت و لیست فالووئینگ های خود و … نخواهید بود. درصورت مواجه شدن با این مشکل شماره تلفن خودرا بدون ۱ و با پیش شماره ۸۹ + در اینستاگرام وارد و کد فعالسازی را دریافت کنید.

 

کاربرانی که به هر دلیل مایل نیستند شماره تلفنشان در این برنامه ذخیره شود نگران نباشند. کافیست بعد از دریافت کد فعالسازی و تأیید اکانت خود، به بخش تنظیمات مراجعه و شماره تلفن خودرا حذف کنند. اگر دوباره دچار چنین مشکلی شدید نیز شماره تلفنتان را بصورت موقت و برای دریافت کد فعالسازی وارد و سپس دوباره آنرا حذف کنید.

 

 

مشکل فالو نشدن پیج ها در اینستاگرام

یکی از مشکلاتی که در اینستاگرام وجود دارد، عدم فالو شدن اکانتهای مختلف است. برای مثال شما وارد پروفایلی شده اید و روی گزینه ی Follow لمس میکنید. این گزینه بحالت Following تغییر می یابد و عملیات فالو با موفقیت به پایان میرسد اما در عرض یک ثانیه، همه چیز بحالت قبل باز میشود.

 

این موضوع دو دلیل متفاوت میتواند داشته باشد:

 

اگر این اتفاق تنها برای برخی از اکانتها می افتد، به احتمال زیاد شما توسط آن اشخاص بلاک شده اید. دراینحالت با وجود آنکه تعداد پستهای پیج موردنظر بیشتر از صفر است، شاهد هیچ پستی در پیج نخواهید بود.

 

دلیل دیگری که میتواند باعث فالو نشدن اکانت ها در اینستاگرام شود، بلاک شدن موقتی شما توسط اینستاگرام است. در این اپلیکیشن قانونی وجود دارد که اگر تعداد زیادی پیج را پشت سرهم فالو یا آنفالو کنید، اکانت شما بمدت چند ساعت توانایی فالو کردن را از دست خواهد داد.

 

برای مثال اگر ۱۱۰پیج را در کمتر از ۲ دقیقه فالو کنید، این اتفاق برای شما خواهد افتاد و برای حل آن نیز تنها کافیست چند ساعت صبر کنید تا این مشکل بصورت خودکار رفع شود.

 

 

چگونه مشکل فراموشی رمز عبور را حل کنید؟

درصورتیکه رمزعبور اکانت خود را فراموش کرده اید اینستاگرام راهکارهایی را برای شما درنظر گرفته است. ابتدا تاکید میکنیم که اگر رمزعبور را فراموش کرده اید اما همچنان به اکانت خود دسترسی دارید، میتوانید بسادگی رمز عبور خودرا بدست آورید.

 

اما اگر رمز عبور را فراموش کرده اید و همچنین از اکانت خود خارج شده اید باید دست به دامان راهکارهای اینستاگرام شوید. اگر به اکانت دسترسی ندارید: دراینصورت باید هنگام ورود به اینستاگرام و وارد کردن نام کاربری، روی نوشته ی Get help signing لمس کنید.

 

دراین بخش میتوانید از دو روش ایمیل و شماره تلفن رمزعبور جدیدی دریافت کنید. اگر از قبل شماره یا ایمیلی در اکانت خود ثبت نکرده اید متاسفانه راهی برای بازگشت اکانت شما وجود نخواهد داشت.

 

اگر به اکانت دسترسی دارید: مهمترین دلیل فراموشی رمزعبور، عدم استفاده از آن برای مدتی طولانی است. ازآنجاکه در همان ابتدا و با یکبار واردکردن رمز وارد اینستاگرام میشویم و دیگر تا زمان نصب مجدد اپلیکیشن از رمز عبور استفاده نمیکنیم احتمال فراموشی رمز بالا میرود. اگر درحال حاضر درحال استفاده از اکانت اینستاگرام خود هستید اما رمزعبورتان را فراموش کرده اید میتوانید بسادگی این مشکل را برطرف کنید. کافی است به Edit Profile رفته و شماره تلفن یا ایمیل خودرا در اکانت ثبت کرده و توسط “لینک/کد” فعالسازی آنرا تأیید کنید. سپس به بخش Get help signing (با لاگ اوت کردن از اکانت فعلی، یا لمس گزینه Add Account در تنظیمات اینستاگرام) بروید و با استفاده از شماره تلفن یا ایمیل، رمز جدید خود را بدست آورید.

 

 چگونه پیج اینستاگرام خودرا حذف یا دی اکتیو کنید؟

اگر بنا به هر دلیلی تصمیم گرفته اید که اینستاگرام را از زندگی روزمره خود حذف کنید میتوانید از امکان حذف دائمی یا دی اکتیو کردن موقتی اینستاگرام استفاده کنید. این امر که باید از طریق نسخه وب اینستاگرام صورت بگیرد به ۵ شکل دراختیار شما قرار خواهد گرفت. این دو حالت هر دو نتیجه یکسانی دارند و با استفاده از آنها اکانت شما بهمراه عکسها، ویدیوها و کامنت هایتان بطور کامل از دنیای اینستاگرام ناپدید میشوند. تفاوت این است که در حالت حذف موقت (Deactive) میتوانید هر زمان که دوست داشتید با ورود دوباره به اکانت، اکانت خود را مجدد فعال کنید.

 

برای این امر بعد از ورود به سایت www.instagram.com و وارد شدن به اکانت خود، به لینکهای زیر مراجعه کنید.

 

برای حذف دائم پیج خود به این لینک مراجعه کنید:

 

instagram.com/accounts/remov /e/request/permanent

 

برای حذف موقت پیج خود به این لینک مراجعه کنید:

 

instagram.com/accounts/remove/request/temporary

 

نکات کار با اینستاگرام را یاد گرفتید، حالا شما میتوانید مانند افراد حرفه ای در اینستاگرام حضور داشته باشید و فعالیت کنید. برای موفقیت در اینستاگرام، علاوه بر آشنایی با ابزارهای اینستاگرام، استراتژی فعالیت و پست گذاری در اینستاگرام را یاد بگیرید و بتوانید قبیله خود را قدرتمندانه در اینستاگرام ایجاد کنید.

 منبع: آموزش اینستاگرام - چهاراه آنلاین


ارسال دیدگاه جدید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]